0

Drużyna Energii – kampania na rzecz aktywności fizycznej

Drużyna Energii znów rusza w trasę, aby promować aktywność fizyczną wśród młodzieży. Z badań wynika, że ponad 20% uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ma nadwagę, a co piąty gimnazjalista nie ćwiczy na zajęciach z wychowania fizycznego. Sportowcy będą próbowali obudzić w najmłodszych zainteresowanie sportem.

Program Drużyna Energii przeznaczony jest dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej, polega na nagrywaniu przez uczniów i nauczycieli krótkich filmów, trwających od 15 do 300 sekund wideo, na których pokazują, że sport to ich pasja. Co miesiąc spośród stu szkół wybierane są te, do których udadzą się ambasadorzy akcji, aby przeprowadzić lekcję WF. W ramach takich lekcji sportowcy przeprowadzają treningi i namawiają do aktywności.

Jesteśmy i w małych, i w dużych szkołach, docieramy z projektem nie tylko do dużych aglomeracji, nie tylko tam, gdzie dzieci mają okazje spotykać sportowców na imprezach sportowych, ale również do małych miejscowości, gdzie często jest to jedno z największych wydarzeń w historii miasta – mówi Robert Leszczyński, dyrektor marketingu sportowego w New Balance Polska, który jest partnerem technicznym programu Drużyna Energii.

Konkurs trwa do 10 lutego, a szkoły mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.DruzynaEnergii.pl. Najlepsi będą rywalizować o udział w wielkim finale, w którym czekają na nich czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy i puchar Drużyny Energii.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *